Product Number: CHSPG85OR
Share
Share
Tweet
Pinterest
Quantity
Add to cart
Wishlist
Compare
Description
Product Details
Reviews
The Champion Sports Playground Ball can be used for so much more than kickball! These high bouncing 2-ply balls are nylon wound and feature an easy grip textured surface. This durable 8.5” blue playground ball is always a popular choice!
Product Number:
CHSPG85OR
Data sheet
Manufacturer
Champion Sports
Grade(s)
No customer reviews for the moment.
Related products
Quick view
Equipment Cart
Add to cart
Wishlist
Compare
Quick view
Floor Tape, White
Whistles, Metal, Pack of 12
Plastic Segmented Jump Rope, Blue/White, 9'
Soccer Ball, Size 5
12" Hand Pump
Licorice Speed Rope, Red handle, 7'
Plastic Balls, Baseball size, Set of 6
Playground Ball, 10" Diameter
Table Tennis/Ping Pong Balls, Box of 144
Deluxe Equipment Inflating Pump
Licorice Speed Rope, Orange handle, 16'
Plastic Bowling Pin Set
Triple Flag Football Set, Adult 32"-39", Blue
Inflating Needles, Pack of 3
Bean Bags, 6" x 6", Pack of 12