Product Number: CHSPG85RD
Share
Share
Tweet
Pinterest
Quantity
Add to cart
Wishlist
Compare
Description
Product Details
Reviews
The Champion Sports Playground Ball can be used for so much more than kickball! These high bouncing 2-ply balls are nylon wound and feature an easy grip textured surface. This durable 8.5” blue playground ball is always a popular choice!
Product Number:
CHSPG85RD
Data sheet
Manufacturer
Champion Sports
Grade(s)
No customer reviews for the moment.
Related products
Quick view
Ball Bag
Add to cart
Wishlist
Compare
Quick view
Bean Bags, 4" x 4", Pack of 12
Coated High Density Foam Ball, Soccer Ball, Size 4
Plastic Balls, Baseball size, Set of 6
Floor Tape, Red
Deluxe Equipment Inflating Pump
Basketball, Official size & weight
Plastic Whistle & Lanyard Set
Plastic Segmented Jump Rope, Blue/White, 9'
Triple Flag Football Set, Adult 32"-39", Blue
Tetherball
Playground Ball, 16" Diameter
Floor Tape, Green
Soccer Ball, Size 5
Bean Bags, 5" x 5", Pack of 12